Robot koszący Stiga Stig-A 5000 Autonomiczny (26 cm, 270 min)

Kod producenta: 2R9106028/ST1

Do powierzchni (m²): 5000

Szerokość koszenia (cm): 26

Grupa: Expert

Pojemność akumulatora (Ah): 5

Cena brutto:

23245,00 brutto
Produkt dostępny
Darmowy transport
Wysyłka od 2 do 4 dni roboczych i Przewidywany czas dostawy jest orientacyjny. W celu potwierdzenia i przyspieszenia realizacji prosimy o kontakt: 22 607 63 66

Robot koszący o świetnych parametrach technicznych, zaprojektowany z myślą o najwyższej dokładności. Urządzenie wyposażono w wiele innowacyjnych funkcji, które pozwalają mu uniknąć problemów, takich jak gubienie sygnału czy zakłócenia spowodowane przez przeszkody.

 • Grupa: Expert
 • Czas pracy akumulatora (h): maks. 4,5
 • Szerokość koszenia (cm): 26
 • Maksymalna powierzchnia robocza (m²): 5000
Ilość

Wystawiamy fakturę VAT z odroczonym terminem płatności Sprawdź
Promocja Stiga Cashback ePower 48V Promocja Stiga Cashback ePower 48V

Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000

Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000

Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000 łączy zaawansowaną technologię z łatwością obsługi. Dzięki STIGA Active Guidance System (AGS), robot dostosowuje swoje działanie do zmiennych warunków sygnału GPS, co zapewnia najwyższą efektywność i dokładność koszenia. Możesz łatwo skonfigurować robota za pomocą aplikacji STIGA.GO, która pozwala na ustawienie granic działania robota w sposób wirtualny, bez potrzeby stosowania przewodów. Wybierz STIGA A 5000 i pozwól mu zadbać o Twój trawnik, ciesząc się więcej czasem dla siebie i perfekcyjnie skoszoną trawą.

logo-karcher.jpg

Robot koszący STIGA A 5000 dostarczany jest w kompletnym zestawie, gotowym do szybkiej konfiguracji i uruchomienia. W opakowaniu znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria, co eliminuje potrzebę dokupywania dodatkowych elementów wymaganych do rozpoczęcia pracy robota koszącego. Dzięki temu, od momentu rozpakowania, możesz od razu cieszyć się pełnią możliwości swojego nowego robota koszącego bez dodatkowych kosztów czy wysiłku.

logo-karcher.jpg
 • Opatentowana technologia STIGA Active Guidance System przewidująca dostępność sygnału GPS i na tej podstawie umożliwiająca efektywne koszenie
 • Połączenie 4G i STIGA Cloud do stałej łączności
 • Bez przewodów. Instalację wykonuje się wirtualnie i prosto za pośrednictwem aplikacji STIGA.GO
 • Wydajność koszenia dzięki systematycznym schematom koszenia
 • Pełna kontrola przez aplikację STIGA.GO.
 • Integracja z funkcją Alexa
 • Idealne utrzymywanie równowagi na każdym terenie do 50% (27°).
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg
logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000

Możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat

Specjalna oferta, która daje możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat obejmuje modele autonomiczne i przewodowe.

 • Kto może skorzystać? Oferta jest dostępna dla zastosowań niekomercyjnych.
 • Co jest objęte gwarancją? Przedłużona gwarancja pokrywa kluczowe komponenty robotów, takie jak akumulatory, silniki i części elektroniczne. Obejmuje ona modele z serii Stiga A i G, co zapewnia spokój ducha dzięki ochronie głównych elementów, które są niezbędne do efektywnej pracy robota.

Aby skorzystać z przedłużonej gwarancji, wystarczy zarejestrować urządzenie na stronie producenta oraz dokonywać corocznych przeglądów.

logo-karcher.jpg

Darmowy pakiet danych dla robotów koszących

Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000

Od nowego roku firma STIGA wprowadza rewolucyjną ofertę – darmowy pakiet danych dla wszystkich swoich robotów koszących. Użytkownicy robotów koszących STIGA mogą teraz cieszyć się pełną funkcjonalnością swoich urządzeń bez obaw o dodatkowe opłaty za transfer danych. Darmowy pakiet danych eliminuje konieczność płacenia za łączność, co czyni korzystanie z robota jeszcze bardziej ekonomicznym.

logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg

Skład zestawu

 • Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
 • Stacja dokująca ze stacją referencyjną
 • Uchwyt mocujący do stacji referencyjnej
 • Przedłużka 5m przewodu zasilającego stację dokującą
 • Ładowarka
 • 7 szpilek mocowania stacji dokującej
 • 1 narzędzie do kołków stacji dokującej
 • 6 ostrzy + 6 śrub do ostrzy
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000

Doskonała efektywność koszenia dzięki sześciu obrotowym ostrzom

Robot koszący STIGA A 5000 jest wyposażony w sześć ostrzy, które zapewniają szybkie i dokładne cięcie trawy. Obracają się one z prędkością 2400 obr./min, automatycznie dostosowując wysokość koszenia do warunków terenowych. Ostrza wykonane z trwałego stopu metalu gwarantują optymalną ostrość i minimalizują ryzyko uszkodzeń. W razie kontaktu z twardym obiektem, ostrza natychmiast się chowają, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Bezproblemowe koszenie i estetyczny wygląd trawnika dzięki zorganizowanej metodzie koszenia

Robot STIGA A 5000 korzysta z metodycznych schematów koszenia, które zapewniają równomierne i estetyczne cięcie trawy. Możesz wybrać jeden z dostępnych schematów w aplikacji STIGA.GO, aby nadać trawnikowi pożądany wygląd i upewnić się, że cała powierzchnia jest równomiernie przycięta bez pominiętych miejsc.

logo-karcher.jpg

Zalety połączenia 4G

Robot STIGA A 5000 jest zawsze online dzięki darmowemu połączeniu 4G, które gwarantuje niezawodność i ciągłość pracy. Stała łączność z chmurą STIGA umożliwia zdalne monitorowanie i zarządzanie robotem, co znacząco ułatwia jego użytkowanie. Dzięki temu, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, możesz kontrolować robota i mieć pewność, że działa on bez zakłóceń. Technologia ta minimalizuje również ryzyko utraty sygnału, nawet na duzych ogrodach.

Pełna kontrola w Twoich rękach dzięki aplikacji STIGA.GO

Dzięki aplikacji STIGA.GO, masz pełną kontrolę nad robotem koszącym bez względu na to, gdzie jesteś. Aplikacja umożliwia łatwe ustawianie i modyfikowanie granic roboczych, dodawanie zakazów wjazdu lub wykluczanie stref z planu koszenia. Możesz również planować harmonogram koszenia, dostosowany do własnych potrzeb i specyfiki ogrodu. STIGA.GO zapewnia także dostęp do historii koszenia i powiadomień o stanie maszyny, co sprawia, że zarządzanie robotem jest wygodne i intuicyjne.

Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000

Perfekcyjna równowaga na każdym terenie do nachylenia 50% (27°)

STIGA A 5000 dzięki doskonałemu wyważeniu i zaawansowanej technologii utrzymania równowagi radzi sobie z nachyleniami terenu do 50%. Niezależnie od ukształtowania Twojego ogrodu, robot utrzyma stabilność i dokładność koszenia. Doskonałe wyważenie środka ciężkości zapewnia równomierne cięcie bez ryzyka przewrócenia się robota, co jest kluczowe na nierównych i stromych terenach.

Zarządzaj wieloma strefami koszenia z łatwością

STIGA A 5000 pozwala na łatwe zarządzanie różnymi strefami koszenia w Twoim ogrodzie. Dzięki inteligentnym schematom koszenia, robot automatycznie przemieszcza się między różnymi obszarami, przestrzegając ustalonych parametrów, takich jak priorytety, wysokość cięcia, czy indywidualne schematy dla poszczególnych stref. To pozwala na pełne dostosowanie pracy robota do Twoich indywidualnych potrzeb oraz specyfiki ogrodu.

logo-karcher.jpg

Nieprzerwana praca dzięki wydajnemu akumulatorowi ePower

Długi czas pracy STIGA A 5000 na jednym ładowaniu to efekt zastosowania akumulatora STIGA ePower. Akumulator litowo-jonowy umożliwia robotowi koszenie nawet 5000 m² terenu w zaledwie dwóch sesjach koszenia dziennie co czyni go idealnym rozwiązaniem dla dużych przestrzeni. Wydajność energetyczna i długa żywotność akumulatora zapewniają, że robot będzie służył przez lata, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Wysokiej jakości akumulatory litowo-jonowe zawierają substancje chemiczne wyróżniające się niezawodnością i trwałością, dlatego nawet po 1500 cyklach ładowania — co odpowiada ok. 4 latom użytkowania — akumulator zachowuje ponad 80% pierwotnej pojemności.

Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg

Nigdy więcej zakłóceń dzięki zaawansowanej technologii GPS RTK

Robot koszący STIGA A 5000 korzysta z zaawansowanej technologii GPS RTK (Real Time Kinematic), która zapewnia precyzyjną nawigację i doskonałą dokładność pozycjonowania do 2 cm. Technologia ta umożliwia robotowi ciągłe śledzenie jego lokalizacji z niezwykłą precyzją, dzięki czemu każda sesja koszenia jest wyjątkowo równomierna i dokładna. GPS RTK sprawdza się szczególnie w złożonych ogrodach, gdzie tradycyjne systemy GPS mogą napotykać na problemy z dokładnością z powodu przeszkód jak drzewa czy budynki. STIGA A 5000, wyposażony w tę technologię, skutecznie eliminuje ryzyko przerw w koszeniu, zapewniając ciągłość i spójność koszenia.

Wyjątkowa odporność na warunki atmosferyczne

STIGA A 5000 jest wyposażony w czujniki deszczu, które automatycznie wykrywają zmiany warunków atmosferycznych i odpowiednio dostosowują działanie robota. W przypadku opadów deszczu, robot przerwie koszenie i powróci do stacji dokującej, aby ochronić mechanizm tnący oraz elektronikę przed uszkodzeniem. Po ustaniu deszczu, robot może samodzielnie wznowić pracę, zapewniając ciągłość pielęgnacji trawnika. Dzięki klasie wodoszczelności IPX5, robot jest również zabezpieczony przed innymi formami wilgoci, co zwiększa jego trwałość i niezawodność.

Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000

Łatwość konserwacji i bezproblemowy serwis

Robot STIGA A 5000 jest zaprojektowany z myślą o łatwości konserwacji. Zdejmowany korpus ułatwia dostęp do wewnętrznych komponentów, co pozwala na szybkie czyszczenie i wymianę części, takich jak ostrza. Ponadto, konstrukcja robota umożliwia łatwe spłukiwanie zewnętrznej obudowy wodą. Dzięki temu utrzymanie robota w dobrym stanie technicznym jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy, co obniża koszty eksploatacji.

Inteligentna integracja z systemami domowymi

STIGA A 5000 obsługuje Amazon Alexa, co pozwala na sterowanie robotem za pomocą poleceń głosowych. Dzięki tej funkcji, możesz łatwo uruchomić lub zatrzymać robota, zapytać o status baterii czy zaplanować kolejną sesję koszenia bez konieczności sięgania po telefon. Integracja z systemami domowymi nie tylko zwiększa wygodę użytkowania, ale także pozwala na bardziej zautomatyzowane zarządzanie ogrodem, co czyni STIGA A 5000 centralnym elementem inteligentnego domu.

logo-karcher.jpg

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Robot koszący STIGA A 5000 wyposażony jest w zabezpieczenie przed kradzieżą. Jeśli robot oddali się o więcej niż 100 metrów od ustalonego wirtualnego obwodu, system natychmiast wysyła powiadomienie push przez aplikację STIGA.GO. W powiadomieniu znajdziesz lokalizację urządzenia, co ułatwia szybkie reagowanie w przypadku potencjalnego zagrożenia.

Funkcja ta sprawia, że robot jest bezużyteczny poza zdefiniowanym obszarem, co zapobiega jego nieautoryzowanemu wykorzystaniu. Automatyczne alerty z lokalizacją pozwalają na łatwe odzyskanie urządzenia, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

logo-karcher.jpg

Pełna kontrola nad koszeniem

Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000

Z aplikacją STIGA.GO zarządzanie autonomicznym robotem koszącym STIGA A 5000 staje się niezwykle proste i intuicyjne. Dzięki tej aplikacji masz pełną kontrolę nad każdym aspektem pracy robota, co pozwala na precyzyjne dostosowanie do potrzeb Twojego ogrodu. Aplikacja umożliwia nie tylko podstawowe operacje, ale oferuje szereg zaawansowanych funkcji, które znacznie podnoszą komfort użytkowania.

Kluczowe Funkcje Aplikacji STIGA.GO

 • Aktywacja pakietu danych
 • Instalacja z przewodnikiem
 • Planowanie sesji koszenia
 • Ustawianie i modyfikacja granic obszaru koszenia
 • Schematy koszenia
 • Wykluczenie obszaru koszenia
 • Wybór wysokości koszenia w poszczególnych strefach
 • Ustalenie priorytetów koszenia poszczególnych stref

Aplikacja STIGA.GO nie tylko umożliwia kontrolę, ale także służy jako kanał komunikacyjny między Tobą a robotem. Chat w aplikacji informuje o wszystkich zdarzeniach i problemach, co zapewnia szybką reakcję na ewentualne komplikacje. W obszarach, gdzie dostępna jest integracja z asystentem głosowym Alexa, możesz również wydawać komendy głosowe lub zadawać pytania bezpośrednio robotowi, co jeszcze bardziej ułatwia zarządzanie jego pracą.

logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg

Szybka instalacja robota w 5 krokach

Krok 1: Ustaw Stację Dokującą

Wybierz miejsce z otwartym dostępem do nieba (min. 120º) dla stacji dokującej. Jeśli konieczne, przestaw stację referencyjną, aby uniknąć przeszkód takich jak drzewa czy budynki.

Krok 2: Pobierz Aplikację STIGA.GO

Zainstaluj aplikację STIGA.GO i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować robota.

Krok 3: Zarejestruj Obszar Koszenia

Przejdź robota wzdłuż granic trawnika za pomocą wirtualnego joysticka w aplikacji, definiując obszar koszenia.

Krok 4: Zdefiniuj Trasy i Przeszkody

Określ trasy przemieszczania się robota i zaznacz wszelkie przeszkody na terenie koszenia.

Krok 5: Zarządzaj Ustawieniami Robota

W aplikacji zaplanuj cykle pracy, ustal godziny działania i wybierz odpowiednią wysokość cięcia trawy.

logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg

Specyfikacja techniczna

 • Grupa:

  Expert

 • ePower:

  Tak

 • Silnik:

  Bezszczotkowy

 • Akumulator:

  Litowo - jonowy

 • Pojemność akumulatora:

  2 x 5 Ah

 • Średni czas pracy:

  270 min

 • Średni czas ładowania akumulatora:

  150 min

 • Maks. obsługiwana powierzchnia:

  5 000 m²

 • Rodzaj ostrza:

  6 obrotowych ostrzy

 • Metoda koszenia:

  Zorganizowana

 • Szerokość koszenia:

  26 cm

 • Regulacja wysokości koszenia:

  Elektryczna

 • Zakres wysokości koszenia:

  20-65 mm

 • Prędkość koszenia:

  24 m/min

 • Wysokość koszenia w strefie:

  Tak

 • Zorganizowana pielęgnacja trawy:

  Tak

 • Inteligenta regulacja wysokości koszenia:

  Tak

 • Wykluczenie strefy wirtualnej:

  Tak

 • W zestawie usługa łączności i nawigacji:

  Tak, bez limitu

 • Czujnik deszczu:

  Tak

 • Nachylenie maksymalne:

  50 %

 • Odbiornik Bluetooth:

  Tak

 • Inteligentna aplikacja:

  Tak

 • Interfejs użytkownika:

  Klawiatura

 • Kontrola APP:

  GPRS-4G

 • GPS:

  Tak

 • Referencyjna antena GPS:

  Zawiera

 • Stiga AGS:

  Tak

 • Czujnik podnoszenia:

  Tak

 • Czujnik przechyłu:

  Tak

 • System powrotu do bazy:

  Automatyczny, najkrótszą trasą

 • Stacja dokująca:

  Tak

 • Osłona stacji dokującej:

  Opcja

 • Szpilki moc. przewodu:

  7 szt.

 • Wymiary:

  957 X 565 X 300 mm

 • Wielkość opakowania:

  985 X 585 X 390 mm

 • Waga:

  13,40 kg

Korzystanie z pełnej funkcjonalności produktu wymaga zainstalowania aplikacji STIGA.GO. Nabywca ma obowiązek aktualizowania aplikacji. Wymagania sprzętowe dla aplikacji: Android 5.0 lub nowszy iPhone Wymaga systemu iOS w wersji 11.0 lub nowszej. iPod touch Wymaga systemu iOS w wersji 11.0 lub nowszej. Mac Wymaga systemu macOS w wersji 11.0 lub nowszej oraz Maca z czipem Apple M1 lub nowszym.

logo-karcher.jpg

Gwarancja wydłużona do 5 lat na roboty koszące - pewny zakup na długie lata

STIGA warunki gwarancji

Kup sprzęt z pewnego źródła na Clinus.pl. Sprzedajemy wyłącznie towar fabrycznie nowy pochodzący bezpośrednio od producenta lub polskiego dystrybutora.

Wybierz Clinus.pl i ciesz się spokojem o przyszłość swojego sprzętu.

Naprawę gwarancyjną możesz zrealizować w jednym z ponad 100 Autoryzowanych Punktów Serwisowych Stiga w całej Polsce.

Wydłużona okres gwarancji na to urządzenie (zakup konsumencki): 60 miesięcy (*)

Wydłużona okres gwarancji na to urządzenie (zakup komercyjny): 36 miesięcy (*)

(*) Po rejestracji urządzenia na stronie stiga.com/pl - Poznaj szczegóły Gwarancji STIGA 5 LAT: LINK TUTAJ

Zapoznaj się z pełną treścią karty gwarancyjnej: LINK DO PEŁNEJ TREŚCI WARUNKÓW GWARANCJI STIGA

logo-karcher.jpg

Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania dotyczące autonomicznego robota koszącego STIGA A 5000?

Nie ma problemu! W Clinus.pl oferujemy profesjonalną obsługę klienta, która pomoże Ci dobrać optymalne urządzenie dopasowane do Twoich wymagań. Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości.

Nasi eksperci pomogą znaleźć idealne rozwiązanie dla Twojego ogrodu.

logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg
Autonomiczny robot koszący STIGA A 5000
logo-karcher.jpg

Wszystkie prezentowane zdjęcia są poglądowymi, w szczególności wyświetlane przez dany ekran/matrycę kolory oraz elementy prezentujące możliwości oferowanego produktu. Zawartość danego zestawu jest dokładnie opisana w określonych miejscach. Jeśli po zapoznaniu się z ofertą powstaną pytania chętnie na nie odpowiemy telefonicznie lub poprzez korespondencje e-mail. Serdecznie zapraszamy!

Dane techniczne

Do powierzchni (m²)
5000
Szerokość koszenia (cm)
26
Grupa
Expert
Pojemność akumulatora (Ah)
5
Czas pracy akumulatora (h)
maks. 4,5
Metoda koszenia
Zorganizowane
Zakres wysokości koszenia (mm)
20-65
Regulacja wysokości koszenia
Elektroniczna
Liczba baterii
2
Akumulator
Stiga ePower
Czas ładowania akumulatora (h)
2,5
Rodzaj akumulatora
Litowo-jonowy
Typ silnika
Bezszczotkowy
Rodzaj ostrza
6 obrotowych noży
Prędkość noża (obr./min)
2400
Prędkość koszenia (m/min)
24
Maksymalne nachylenie (%)
50
Interfejs użytkownika
Klawiatura
System powrotu do stacji ładowania
Automatycznie - najkrótsza ścieżka
Kontrola APP
GPRS-4G
Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm)
957X565X300
Waga (kg)
13,40
Dodatki
APP Lock
Alarm antykradzieżowy
Czujnik deszczu
Czujniki wykrywające przeszkody
Czujnik podnoszenia
Czujnik przechyłu
GPS
Inteligentna aplikacja
Inteligentna regulacja wysokości koszenia
Odbiornik Bluetooth
Organizacja pielęgnacji trawnika
Wirtualne wyłączenie strefy
Wysokość koszenia w strefie
Gwarancja
60 miesięcy
Rodzaj produktu
Roboty koszące
Pokaż więcej

GWARANCJA JAKOŚCI CLINUS.PL

Gwarancja jakości Clinus.pl

W ofercie Clinus.pl znajdą Państwo wyłącznie sprzęt starannie dobranych producentów o najwyższej jakości. Ceniąc dbałość i wygodę naszych klientów, sprzedajemy produkty kupione bezpośrednio od producentów lub od autoryzowanych dystrybutorów. Dzięki temu zapewniamy, że nie uświadczą Państwo problemów z gwarancją. Oferowany towar pochodzi z oficjalnego polskiego kanału sprzedaży. Sprzedajemy wyłącznie produkty nieużywane, zapakowane w fabryczne opakowania.

23245 brutto