Przygotuj swój ogród na lato z urządzeniami STIGA - Poznaj TOP 10 maszyn do ogrodu

Pielęgnacja ogrodu powinna być przyjemnością, a nie uciążliwym obowiązkiem. Aby cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem, warto zainwestować w nowoczesne narzędzia STIGA, które znacząco ułatwiają prace ogrodowe.

Kondycja Twojego ogrodu w dużej mierze zależy od regularnych i dokładnych zabiegów pielęgnacyjnych. Latem szczególnie ważne jest dbanie o trawnik, drzewa, krzewy oraz żywopłoty. Właśnie dlatego prezentujemy najlepsze urządzenia STIGA, które pomogą Ci w utrzymaniu ogrodu w doskonałym stanie. Dmuchawy są niezastąpione w szybkim i efektywnym usuwaniu liści oraz drobnych zanieczyszczeń, co pozwala utrzymać porządek na trawnikach i podjazdach.

Pilarki zapewniają precyzyjne cięcie gałęzi oraz drewna, dzięki czemu pielęgnacja drzew staje się łatwiejsza i bardziej efektywna. Modele akumulatorowe, spalinowe i elektryczne dostosowane są do różnych potrzeb i wymagań użytkowników. Nożyce do żywopłotu z laserowo wycinanymi ostrzami ze stali hartowanej gwarantują doskonałe rezultaty cięcia, a ergonomiczne uchwyty umożliwiają komfortową pracę nawet w trudno dostępnych miejscach.

Sekatory to idealne narzędzia do precyzyjnego przycinania trawy, krzewów i gałęzi. Lekkie i łatwe w obsłudze modele ręczne oraz akumulatorowe doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji ogrodowej. Kosy spalinowe i akumulatorowe radzą sobie z koszeniem trawy w trudno dostępnych miejscach, zapewniając wysoką moc i wydajność przy minimalnym wysiłku.SPIS TREŚCI:

 1. Pilarki - do drzewa i grubszych gałęzi
 2. Nożyce do żywopłotu
 3. Kosy spalinowe i akumulatorowe do podcinania trawy w trudnodostępnych miejscach
 4. Dmuchawy do ogrodu
 5. Sekatory do podcinania trawy i gałęzi
 6. FAQ


Pilarki - do drzewa i grubszych gałęzi

Pilarki - do drzewa i grubszych gałęzi

Pilarki, powszechnie nazywane piłami łańcuchowymi, to narzędzia wyposażone w łańcuch tnący poruszający się wokół prowadnicy. Dzięki wysokiej prędkości obrotowej, pilarki umożliwiają szybkie i precyzyjne cięcie drewna oraz innych materiałów. Na rynku dostępne są różne typy pilarek, w tym akumulatorowe, spalinowe i elektryczne, z których każda oferuje unikalne korzyści.

Do czego służy pilarka?

 • Przycinanie Gałęzi: Ułatwiają pielęgnację drzew i krzewów, umożliwiając precyzyjne przycinanie nawet grubych gałęzi.
 • Przygotowanie Drewna na Opał: Idealne do cięcia drewna na odpowiednie kawałki do kominka czy pieca.
 • Usuwanie Martwych Roślin: Efektywnie usuwają martwe drzewa i krzewy, co poprawia estetykę i bezpieczeństwo ogrodu.
 • Tworzenie Konstrukcji Ogrodowych: Pomagają w budowie drewnianych elementów dekoracyjnych takich jak altany, pergole czy ławki.

Jak bezpiecznie używac pilarki?

 1. Przygotowanie Narzędzia: Sprawdź stan techniczny pilarki, upewnij się, że łańcuch jest prawidłowo napięty i nasmarowany.
 2. Ochrona Osobista: Zawsze używaj odzieży ochronnej – rękawic, okularów, kasku i butów z wkładką antyprzebiciową.
 3. Prawidłowe Trzymanie: Trzymaj pilarkę obiema rękami, stojąc stabilnie na ziemi.
 4. Zapobieganie Odrzutowi: Unikaj cięcia końcem prowadnicy, aby zmniejszyć ryzyko odrzutu.
 5. Regularna Konserwacja: Po każdej pracy oczyść pilarkę i sprawdź, czy nie wymaga serwisowania.

Najlepsze pilarki w Clinus.pl

W naszym asortymencie znajdziesz różne typy pilarek, które spełnią Twoje oczekiwania:

 • Pilarki Akumulatorowe: Lekkie, ciche i łatwe w użyciu. Doskonałe do drobnych prac ogrodowych. Nasze modele oferują wysoką prędkość cięcia i długi czas pracy na jednym ładowaniu.
 • Pilarki Spalinowe: Mocne i wydajne, idealne do cięższych zadań. Charakteryzują się wysoką mocą silnika i solidną konstrukcją, co zapewnia długotrwałe użytkowanie nawet w trudnych warunkach.
 • Pilarki Elektryczne: Świetne do prac w pobliżu domu, gdzie masz dostęp do zasilania elektrycznego. Są lekkie, łatwe w obsłudze i nie emitują spalin.

Nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu to niezastąpione narzędzie do ogrodu. Dzięki nim możesz precyzyjnie kształtować rośliny, co jest kluczowe dla ich zdrowia oraz wyglądu całej przestrzeni ogrodowej. Regularne przycinanie żywopłotów i krzewów nie tylko stymuluje ich wzrost, ale również zapobiega nadmiernemu rozrastaniu się, które może zagrażać innym roślinom i elementom ogrodu.

Korzyści z użytkowania nożyc do żywopłotu

 • Precyzyjne cięcie: Nożyce wyposażone są w wycinane laserowo ostrza ze stali hartowanej, co gwarantuje doskonałe rezultaty każdego cięcia.
 • Ergonomiczna konstrukcja: Miękkie uchwyty z możliwością obrotu o 180° i ustawienia w kilku pozycjach zapewniają komfort pracy zarówno przy cięciu pionowym, jak i poziomym.
 • Bezpieczeństwo użytkowania: Intuicyjne przełączniki oraz osłony dłoni dbają o bezpieczeństwo podczas pracy, minimalizując ryzyko urazów.
 • Mobilność i wygoda: Modele akumulatorowe eliminują problem plączących się kabli i emisji spalin, umożliwiając swobodną i ekologiczną pracę.

Modele dostępne w naszym sklepie

W naszym asortymencie znajdziesz szeroką gamę nożyc do żywopłotu, które sprostają oczekiwaniom zarówno hobbystów, jak i profesjonalnych ogrodników.

Stiga SHT 700 AE

Stiga SHT 700 AE


Kosy spalinowe i akumulatorowe

Kosy spalinowe i akumulatorowe do podcinania trawy w trudnodostępnych miejscach

Kosy spalinowe i akumulatorowe podkaszarki to narzędzia ogrodnicze, które z powodzeniem radzą sobie z koszeniem trawy w trudno dostępnych miejscach, gdzie tradycyjne kosiarki nie dają rady.

Wysoka moc i pojemność silnika umożliwiają długotrwałą pracę bez przerw, co jest niezwykle przydatne przy koszeniu gęstej trawy i usuwaniu chwastów. Ergonomiczne uchwyty i systemy redukcji drgań znacząco podnoszą komfort użytkowania, minimalizując zmęczenie podczas pracy.

Kosy akumulatorowe to nowoczesne urządzenia, które korzystają z zaawansowanych technologii zasilania akumulatorowego. Bezprzewodowa konstrukcja umożliwia swobodne poruszanie się i łatwe manewrowanie w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Silniki bezszczotkowe zapewniają cichą, wydajną pracę i są przyjazne dla środowiska. Te cechy sprawiają, że kosy akumulatorowe są doskonałym wyborem do regularnej pielęgnacji trawnika oraz pracy na nierównym terenie.

Zastosowanie w ogrodzie

Kosy spalinowe i akumulatorowe to narzędzia o szerokim zakresie zastosowań w ogrodzie. Dzięki nim możesz:

 • Podcinać trawę w trudno dostępnych miejscach, takich jak narożniki, wokół drzew, krzewów i płotów.
 • Usuwać gęstą roślinność i chwasty, nawet na dużych powierzchniach, gdzie inne urządzenia nie dają rady.
 • Dostosować narzędzia do specyficznych warunków pracy, dzięki wymiennym głowicom tnącym, co pozwala na efektywne koszenie zarówno delikatnej trawy, jak i grubych chwastów.

Jak korzystać z kos spalinowych i akumulatorowych?

 1. Przygotowanie sprzętu: Upewnij się, że kosa jest w pełni naładowana (dla modeli akumulatorowych) lub ma odpowiednią ilość paliwa (dla modeli spalinowych). Sprawdź, czy wszystkie elementy są prawidłowo zamontowane.
 2. Bezpieczeństwo: Załóż odzież ochronną, w tym rękawice, okulary ochronne i nauszniki. Bezpieczeństwo jest priorytetem podczas pracy z tego typu urządzeniami.
 3. Używanie kosy: Trzymaj urządzenie obiema rękami, kontrolując prędkość cięcia w zależności od rodzaju roślinności. Ergonomiczne uchwyty i systemy redukcji drgań zapewniają komfort i precyzję pracy.
 4. Konserwacja: Po zakończeniu pracy oczyść głowicę tnącą z resztek roślinnych. Regularnie sprawdzaj stan żyłki tnącej i ostrza, aby utrzymać urządzenie w doskonałej kondycji.

Dostępne modele w naszym sklepie

Nasz asortyment obejmuje szeroki wybór kos spalinowych i akumulatorowych, które różnią się mocą, pojemnością silnika, szerokością koszenia oraz dodatkowymi funkcjami. Wszystkie oferowane produkty charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością.

Stiga BC 700e B

Stiga BC 700e B

Stiga BC 555 B

Stiga BC 555 B


Dmuchawy do ogrodu

Dmuchawy do ogrodu

Dmuchawy to urządzenia, które znacząco podnoszą komfort i efektywność prac porządkowych na terenie posesji. Dzięki nim możesz szybko i sprawnie usunąć liście, drobne śmieci oraz inne zanieczyszczenia z trawników, podjazdów, czy tarasów. Działanie dmuchaw polega na generowaniu silnego strumienia powietrza, który z łatwością przesuwa zanieczyszczenia w wybrane miejsce.

Zastosowanie dmuchaw w ogrodzie

Dmuchawy do liści są niezastąpione szczególnie w sezonie jesiennym, kiedy spadające liście pokrywają powierzchnię ogrodu. Wykorzystanie dmuchawy pozwala na szybkie zgromadzenie liści w jednym miejscu, co ułatwia ich późniejsze usunięcie lub przetworzenie na kompost. Urządzenia te są również przydatne w innych pracach ogrodowych, takich jak usuwanie resztek po przycinaniu krzewów, sprzątanie trawnika po koszeniu oraz oczyszczanie chodników z piasku i drobnych kamieni.

Jak efektywnie korzystać z dmuchaw do ogrodu?

Obsługa dmuchawy jest prosta i intuicyjna. Wystarczy włączyć urządzenie i skierować strumień powietrza na liście lub inne zanieczyszczenia. Większość modeli posiada regulację prędkości powietrza, co umożliwia dostosowanie mocy do konkretnych zadań – od delikatnego zdmuchiwania lekkich liści po intensywne usuwanie większych odpadków. Zalecane jest używanie ochrony słuchu, zwłaszcza przy dmuchawach spalinowych, które mogą być głośniejsze.

Oferta dmuchaw w naszym sklepie

W naszym asortymencie znajdziesz różnorodne dmuchawy do ogrodu, dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Proponujemy zarówno dmuchawy elektryczne, jak i dmuchawy spalinowe. Modele elektryczne cechują się cichą pracą, ekologicznym charakterem i są idealne do mniejszych ogrodów. Wyposażone są w bezszczotkowe silniki o wysokiej wydajności, zapewniające niezawodność i długą żywotność. Funkcja odkurzania i mulczowania dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność, umożliwiając kompleksowe sprzątanie ogrodu.

Dmuchawy spalinowe natomiast oferują większą moc i mobilność, co sprawia, że są niezastąpione w większych ogrodach. Wyposażone w silniki z zapłonem iskrowym, zapewniają wysoką prędkość powietrza oraz dużą pojemność worków na liście. Systemy redukcji drgań gwarantują komfort użytkowania nawet podczas długotrwałej pracy, a funkcje łatwego uruchamiania i zaawansowane systemy mulczowania zwiększają ich efektywność.

Stiga SBL 2600

Stiga SBL 2600

Stiga BL 530 V

Stiga BL 530 V


Sekatory do podcinania trawy i gałęzi

Sekatory do podcinania trawy i gałęzi

Sekatory ogrodowe to narzędzia ogrodnicze, przeznaczone do cięcia i formowania roślin. Są one wyposażone w ostre ostrza, które pozwalają na precyzyjne cięcie trawy, krzewów i gałęzi. Dostępne są różne typy sekatorów, w tym modele ręczne, akumulatorowe i spalinowe. Sekatory akumulatorowe cieszą się szczególną popularnością dzięki swojej mobilności, lekkości i łatwości obsługi, co czyni je idealnym wyborem dla każdego ogrodnika.

Zastosowanie sekatorów w ogrodzie

Sekatory mają wszechstronne zastosowanie w ogrodzie:

 • Przycinanie trawy: Idealne do precyzyjnego cięcia krawędzi trawnika oraz trudno dostępnych miejsc, gdzie kosiarka nie dotrze.
 • Formowanie krzewów i drzew: Pozwalają na nadanie roślinom pożądanego kształtu, co jest kluczowe dla estetyki ogrodu.
 • Usuwanie zbędnych gałęzi: Ułatwiają eliminację suchych, uszkodzonych lub nadmiernie rozrastających się gałęzi, co sprzyja zdrowiu roślin.

Jak korzystać z sekatorów?

Aby korzystanie z sekatorów było efektywne i bezpieczne, warto przestrzegać kilku zasad:

 1. Bezpieczeństwo: Używaj odpowiednich środków ochronnych, takich jak rękawice i okulary, aby zapobiec urazom.
 2. Technika cięcia: Trzymaj sekator pewnie i wykonuj zdecydowane, jednolite cięcia, aby uniknąć uszkodzeń roślin.
 3. Konserwacja: Regularnie czyść i ostrz ostrza, aby zapewnić ich długowieczność i skuteczność cięcia.

Modele dostępne w naszym sklepie

 • Akumulatorowe nożyce do trawy: Lekkie, poręczne i wyposażone w wydajne akumulatory, idealne do drobnych prac pielęgnacyjnych.
 • Sekatory ręczne: Tradycyjne narzędzia o niezawodnej konstrukcji, które sprawdzą się w każdej sytuacji.
 • Sekatory do gałęzi: Mocne i precyzyjne, zaprojektowane do cięcia grubszych gałęzi, zapewniające czyste i zdrowe cięcia.
Stiga SGM 72 AE

Stiga SGM 72 AE

Stiga SC 100e + Akumulator 2Ah + Ładowarka

Stiga SC 100e + Akumulator 2Ah + ŁadowarkaFAQ

FAQ

Jakie są główne zalety korzystania z dmuchawy do liści?

Dmuchawy do liści pozwalają na szybkie i efektywne sprzątanie liści oraz drobnych zanieczyszczeń z trawników, podjazdów i tarasów. Dzięki silnemu strumieniowi powietrza można z łatwością zgromadzić nieczystości w jednym miejscu, co ułatwia ich późniejsze usunięcie.

Czy dmuchawy do liści są trudne w obsłudze?

Obsługa dmuchawy do liści jest bardzo intuicyjna. Wystarczy włączyć urządzenie i skierować strumień powietrza na liście lub inne zanieczyszczenia. Większość modeli posiada regulację prędkości powietrza, co umożliwia dostosowanie mocy do konkretnych zadań.

Do jakich prac w ogrodzie mogę używać pilarki?

Pilarki są idealne do przycinania gałęzi, przygotowania drewna na opał, usuwania martwych roślin oraz tworzenia drewnianych konstrukcji ogrodowych, takich jak altany czy pergole. Ich wszechstronność sprawia, że są niezastąpione w wielu zadaniach ogrodowych.

Jakie są kluczowe zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z pilarki?

Przed użyciem pilarki należy zawsze sprawdzić jej stan techniczny, upewnić się, że łańcuch jest prawidłowo napięty i nasmarowany. Należy również nosić odzież ochronną, w tym rękawice, okulary, kask i buty z wkładką antyprzebiciową, oraz unikać cięcia końcem prowadnicy, aby zmniejszyć ryzyko odrzutu.

Jakie są główne zalety nożyc do żywopłotu?

Nożyce do żywopłotu umożliwiają precyzyjne kształtowanie i pielęgnację krzewów oraz żywopłotów. Dzięki wycinanym laserowo ostrzom ze stali hartowanej zapewniają doskonałe rezultaty każdego cięcia, a ergonomiczne uchwyty z możliwością obrotu zwiększają komfort pracy.

Jakie modele nożyc do żywopłotu są dostępne i czym się różnią?

W naszej ofercie znajdują się nożyce akumulatorowe i elektryczne. Nożyce akumulatorowe są bezemisyjne, lekkie i umożliwiają swobodną pracę bez kabli, natomiast nożyce elektryczne są idealne do prac w pobliżu domu, gdzie dostęp do zasilania jest łatwy. Oba typy charakteryzują się wysoką jakością wykonania i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Jakie są główne różnice między kosami spalinowymi a akumulatorowymi?

Kosy spalinowe oferują większą moc i są idealne do intensywnych zadań, takich jak koszenie gęstej trawy i usuwanie chwastów. Natomiast kosy akumulatorowe są ciche, ekologiczne i pozwalają na swobodne poruszanie się bez ograniczeń związanych z kablem, co czyni je doskonałym wyborem do regularnej pielęgnacji trawnika.

Jakie są kluczowe zasady bezpiecznego korzystania z kos spalinowych i akumulatorowych?

Przed użyciem kosy należy upewnić się, że jest w pełni naładowana (dla modeli akumulatorowych) lub ma odpowiednią ilość paliwa (dla modeli spalinowych). Należy również nosić odpowiednią odzież ochronną, w tym rękawice, okulary ochronne i nauszniki. Podczas pracy warto kontrolować prędkość cięcia i regularnie sprawdzać stan żyłki tnącej i ostrza.

Zostaw komentarz