Środki do czyszczenia kamienia i kostki brukowej Karcher

Środki do czyszczenia kamienia i kostki brukowej Karcher - Sklep internetowy Clinus.pl

Filtry

Producenci
Rozwiń Pokaż mniej
Chemia do
Rozwiń Pokaż mniej
Przeznaczenie
Rozwiń Pokaż mniej
 • Chemia do: Domowe myjki ciśnieniowe
 • Chemia do: Profesjonalne myjki ciśnieniowe
Cena 75,00 zł

Czas wysyłki: Wysyłka od 30 do 60 dni roboczych i Przewidywany czas dostawy jest orientacyjny. W celu potwierdzenia i przyspieszenia realizacji prosimy o kontakt: 22 607 63 66

Twój trawnik, kamienne elementy elewacji, kostka brukowa lub płytki pokryte są brudem i mchem? Nie martw się! W naszym sklepie Clinus.pl znajdziesz ogromny wybór wśród środków do czyszczenia kamienia i mycia kostki brukowej, które skutecznie usuną wszelkie zabrudzenia. Nasze produkty są łatwe w użyciu i dostępne w różnych pojemnościach, dzięki czemu możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Nie czekaj, zapoznaj się z naszym asortymentem.

Środki do czyszczenia kamienia w sklepie Clinus.pl

Dlaczego warto używać preparatów do czyszczenia kamienia i kostki brukowej?

Kamień i kostka brukowa to materiały, które są bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Jednak nawet one wymagają regularnego czyszczenia, aby zachować swój piękny wygląd i funkcjonalność.

Stosowanie preparatów do czyszczenia kamienia i kostki brukowej ma wiele zalet. Przede wszystkim preparaty te skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia, takie jak brud, kurz, mchy, porosty i glony. Dzięki temu powierzchnia kostki brukowej i kamienia jest czysta, gładka i błyszcząca.

Ponadto pomagają zabezpieczyć powierzchnię przed uszkodzeniami i korozją. Dzięki temu kamień i kostka będą służyć dłużej i zachowają swój piękny wygląd przez wiele lat.

Wybór preparatu zależy od rodzaju kamienia lub kostki brukowej, stopnia zabrudzenia oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Do pielęgnacji kostki brukowej lub kamienia można stosować zarówno preparaty gotowe, jak i preparaty domowe.

Niezawodne środki do czyszczenia kamienia

Posiadasz kamienny chodnik, taras lub elewację? Chcesz, aby były czyste, lśniące i wyglądały jak nowe? W takim razie potrzebujesz niezawodnych łatwego w użyciu środka do czyszczenia kamienia naturalnego.

Niektóre środki mogą być zbyt agresywne i uszkodzić kamień, inne mogą nie być skuteczne w usuwaniu trudnych zabrudzeń.

Spróbuj preparatu do czyszczenia kamienia i elewacji Karcher RM 623. W pojemności 5l ten preparat sprawdzi się doskonale na większych powierzchniach. Chcesz pozbyć się niechcianych zabrudzeń z płytek gresowych i ceramicznych? Polecam Karcher RM 753 o pojemności 2.5l, który pozwoli Ci odświeżyć powierzchnię w mgnieniu oka. Natomiast jeżeli potrzebujesz skutecznego środka do mniejszych powierzchni, idealnym wyborem będzie RM 611 Preparat do czyszczenia kamienia, elewacji fasad (1L) Karcher.

Skuteczne środki do czyszczenia kostki brukowej

W naszym sklepie posiadamy skuteczne środki do pielęgnacji kostki brukowej, które przywrócą jej dawny blask.

Środek do mycia kostki brukowej Lavor (4 l)

Ten wydajny środek jest idealny do usuwania wszelkich zabrudzeń, w tym plam z oleju, tłuszczu i mchu. Jest również bezpieczny dla wszystkich rodzajów powierzchni, w tym kostki brukowej, kamienia i betonu.

Płyn do mycia kostki brukowej Lavor (1 l)

Ta mniejsza wersja naszego popularnego preparatu do czyszczenia mniejszych powierzchni, takich jak chodniki, podjazdy i tarasy. Jest również tańsza niż wersja 4-litrowa, co czyni ją dobrą opcją dla osób z ograniczonym budżetem.

Regularne czyszczenie kostki brukowej przynosi wiele korzyści, takich jak:

 • Zwiększenie trwałości kostki brukowej
 • Usunięcie zabrudzeń i przebarwień
 • Wydłużenie żywotności kostki brukowej
 • Poprawa estetyki nawierzchni

Silne środki do usuwania mchu

Mchy i porosty to nie tylko problem estetyczny. Mogą również osłabiać strukturę gleby i stwarzać siedlisko dla szkodników. Dlatego ważne jest, aby regularnie usuwać je z powierzchni kamiennych, trawników i kostki brukowej.

Dostępnych jest wiele środków do usuwania mchu. Niektóre z nich są dostępne w postaci gotowych do użycia preparatów, a inne w postaci proszków lub koncentratów. Najważniejsze, aby wybrać środek, który jest odpowiedni dla rodzaju powierzchni, z której chcemy usunąć mech.

Jeśli chcemy usunąć mech z powierzchni kamiennych, możemy zastosować środek TENZI TopEfekt MOSS. Ten preparat jest przeznaczony do usuwania mchu, zielonych porostów i glonów z powierzchni betonowych, kamiennych, klinkierowych, granitowych, marmurowych, terakoty, glazury, płytek i drewna. Środek jest łatwy w użyciu. Wystarczy go nanieść na powierzchnię szczotką lub mopem i odczekać kilka minut. Następnie spłukać wodą.

Jeśli chcemy usunąć mech z trawnika, możemy zastosować środek Lavor Koncentrat do usuwania mchów i glonów. Ten preparat jest przeznaczony do usuwania mchów, glonów i chwastów z trawników. Środek jest łatwy w użyciu. Wystarczy go nanieść na trawnik szczotką lub opryskiwaczem i odczekać kilka godzin. Następnie podlać trawnik wodą.

Stosując odpowiedni środek do usuwania mchu, można łatwo i szybko pozbyć się tego problemu. Dzięki temu nasze powierzchnie będą wyglądać estetyczniej i dłużej zachowają swoje właściwości.

Ważne:

 • Wybierz odpowiedni środek do usuwania mchu.
 • Stosuj środek zgodnie z instrukcją.
 • Po zastosowaniu środka dokładnie spłucz powierzchnię wodą.
 • Regularnie usuwaj mech, aby nie dopuścić do jego nadmiernego rozprzestrzenienia się.

Pamiętaj:

 • Nie należy stosować środków do usuwania mchu na powierzchniach, które są wrażliwe na chemikalia.
 • Przed zastosowaniem środka należy zawsze sprawdzić jego skład na etykiecie.
 • Po zastosowaniu środka należy dokładnie umyć ręce.

Jak wybrać najlepszy środek do czyszczenia kamienia

Zidentyfikuj rodzaj kamienia, który czyścisz. Ważne jest, aby wybrać silny środek, który jest odpowiedni dla rodzaju kamienia, który czyścisz. Niektóre płyny do mycia mogą uszkodzić niektóre rodzaje kamieni.

Przeczytaj etykietę preparatu. Etykieta powinna zawierać informacje o tym, do jakich rodzajów kamieni środek jest przeznaczony, a także o tym, jak go używać.

Zawsze stosuj się do zaleceń producenta. Nieprzestrzeganie zaleceń producenta może uszkodzić kamień.

Urządzenia pomocne przy czyszczeniu kostki brukowej i kamienia

Ręczne mycie jest dość żmudnym i trudnym zadaniem. Prawie wszystkie wymienione powyżej preparaty mogą być używane razem z urządzeniami czyszczącymi takimi jak:

Sprawdź nasz pozostały asortyment na Clinus.pl

W naszym sklepie z urządzeniami czyszczącymi Clinus.pl możesz znaleźć wiele przydatnych produktów. W dzisiejszych czasach dbanie o czystość i higienę jest kluczem do zdrowia i bezpieczeństwa. Dlatego polecamy nasze płyny do dezynfekcji powierzchni i rąk.

Jeśli chodzi o specjalistyczne rozwiązania, z pewnością docenisz nasze specjalistyczne środki do czyszczenia oraz płyny eksploatacyjne i ochronne do urządzeń czyszczących. Dzięki nim możesz zadbać o swój sprzęt i wydłużyć jego żywotność.

A dla tych, którzy chcą wprowadzić do swojego otoczenia przyjemny aromat, mamy w ofercie odświeżacze powietrza i zapachy do samochodu.

Nie zapomnij także rzucić okiem na pozostałe środki chemiczne oraz specjalne propozycje dla branży, takie jak środki chemiczne dla przemysłu spożywczego. Zapewniamy, że nasza szeroka oferta sprosta Twoim oczekiwaniom i pomoże w utrzymaniu czystości i świeżości w każdej przestrzeni.